new exhibit

5/05/2014

Autorės žodis

Mūsų genijai, laisvos ir kūrybingos sielos protėviai, kūrė įstabius originalus, nes dar nebuvo parklupdyti svetimų religijų ir vertybių. Jų palikimo studijos ir interpretacijos veda link originalo ir savasties, bei suteikia išskirtinių kūrybinių galių.
Temiškai pasirinktos kolekcijos "Eglė Žalčių Karalienė", "Valdovė" ar mados instaliacija "Madinga Nepriklausomybė" Galerijoje Balta savo stilistika siejasi su ritmiškai linijiniais dekoro principais iš mūsų ainių metalo, keramikos ir medžio puošybos. Tiesūs, nuoseklūs, darbštūs brūkšneliai tiesiogiai išreiškia mūsų etninį tipą. Jie kalba lietuviškai.
Etnine stilistika siedama "Vilma Marė. Baltic style" su protėvių palikimu, savo klientei siūlau optimaliausią būdą prisistatyti pasauliui - savo įvaizdžiu, kuris suprantamas greičiau nei žodinis įvadas. Lietuva, prisotinta rezistencinės istorijos, liaudies etninės kultūros ir žmogaus intelektualios veiklos. Mes sunkiai galime lygiuotis į gamtiniais ištekliais turtingas šalis, tas kultūras, kurios nepergyveno nei vieno ledynmečio, nei vienos okupacijos... Todėl mūsų gyvenimo būdui ir stiliui pridera išsiskirti ir švęsti gyvenimo tarpsnius savitai.
Savo kūrybinį kredo apibūdinu Viktoro Katiliaus žodžiais:

"Klasiškumas pasiekiamas paprastai ir nepainiais būdais. Vos tepažvelgus kompozicijai galima būtų prikišti primityvumą, bet greit tenka įsitikinti, kad kaip tik čia ir glūdi jos įspūdingumas.“

No comments:

Post a Comment