new exhibit

5/05/2014

Dizaino forume Vilma Marė „Baltų stilius“

Vilma Marė „Baltų stilius“/ “Baltic style”
„Companys“, Vokiečių g. 15
Funkcionalus dekoras: savita įsiuvėlių tekstūruotė, kuri formuoja prigludusią prie moters formų aprangą.
SĄVOKA:
Vilma Marė kuria autentišką moters įvaizdį, kuris palaiko prigimtinį ryšį su mūsų teritorijoje būdingomis apeigomis garbinant protėvių žemę bei šeimos vertybes, jaučiant ir išlaikant darną tarp Žmogaus ir Gamtos.
Baltiškos šventės yra pakrautos mitiniais momentais, apeigų paskirtis yra sakralaus pasaulio atstatymas. Mitinėje plotmėje suliejant tokius archetipinius elementus kaip vandenį, juodo gaidžio kraują, ugnį (baltos, juodos ir raudonos spalvų simboliška reikšmė) atgimsta pasaulis.
TIKSLAS:
Išlikti originalia/iu užpildant savo gyvenimą savitomis apeigomis ir prigimtine pasaulėjauta. Dizainerei rūpi moters portretas su romia, turininga aprangos semantika, kuri išklota mums Lietuvos antikos laikotarpyje dar vadinamame žalvario amžiumi.
Vilmos Marės aprangos dizainas yra sukurptas iš megstos ir suveltos iš naturalių pluoštų medžiagos. Gaminių paviršiaus tekstūruotės paimtos iš senovės raštų, kur linijų ritmika byloja apie darbštų, nuoseklų, sėslų būdą. O šie yra įamžinti medžio ir metalo dirbiniuose, ypač papuošaluose.
Raštų faktūras transformuojant iš istoriškai pateiktos medžiagos į šiuolaikinę tekstilę dizainerei išsidirbo autorinė technika ir autentiški drabužiai. Šių tekstūruočių dėka modeliuojamas prigludęs siluetas, architektūriškai išlaikoma rūbo.

No comments:

Post a Comment