new exhibit

7/18/2017

Nauja paroda Kaune

Jau ruošiama trečia "Saugos Ženklų" ciklo paroda, kuri pakvies jus į galeriją "Balta" Kaune 2017 rugpjūčio 23 dieną. 
Pirmoji paroda vyko Niujorko, JAV , Lietuvos Respublikos Konsulate ir supažindino pasaulį su senąja prigimtine mintimi kurti grožį vardan apsaugos.

Kita šiuo metu vyksta A. ir A. Tamošaičių tekstilės muziejuje Židinio galerijoje Vilniuje. Baltų raštų pagalba parodos darbai prabyla sakralinės geometrijos kalba apie sutarytinę gyvenseną, apsauginę reikšmę ir prigimtas darnos vertybes po saule. Kalbina savus, svečius ir pabėgėlius.

Trečioji paroda atidarys duris autorės jaunystės mieste ir prabils apie giluminę saugą mūsų poilsio bei meilės erdvėje. Miegamojo šventumą autorė  kuria tapradės* išraiškos priemonėmis.

Raštai yra renkami pagal jų semantiką iš Lietuvos Etnologijos nr 9 vadovėlio parengto V. Tumėno apie Lietuvos tradicinių rinktinių juostų ornamentą. Jie išdidinti ir originaliai sumanyti. Vilmos Marės dailės gaminiai ( baltiško stiliaus suknelės ir sumažinto formato lavatiesė) yra klojami, dygsniuojami, prakerpami taip, kad raštai rastųsi ir prasišviestų panašiai kaip iškasenos iš po kultūrinių žemės sluoksnių.


Monumentalūs siūtiniai sienos gobelenai iš veltinio savo iškiliomis  reljefinėmis gijomis vaizduoja medžius su šaknimis patvinusiomis ant grindų ir vainiku remiančių lubas. Švaistikis, Aušrinė, Prūsiški dvigubi žalčiukai virstantys širdelėmis žymi apsauginį tikslą bei šių taurių medšių svarbą mums. 

Naujausia veltinio kompozicija "Mediena. Tobula gimdystė". Šiame darbe autorė vaizduoja motiną-medį, kurios prigimtis yra daugintis per šaknis ir pirmapradę kūrybinių galių pritvinkusią sėklą, o būtis yra šaknytis, kerotis, gaivinti orą ir sielą, suteikti įkvėpimą, šešėlį, prieglobstį.


Parodos metu vyks dygsniavimo pamokymai , rankdarbių rateliai. Prašau sekti 

https://www.facebook.com/vilmamarebalticstyle/


Vilma Marė
tel. +370 640 93412

* originali ir prigimtinė.  Žodis "tapradis" pirmąsyk išgirstas klausantis Dainiaus Razausko Prigimtinės kultūros seminare.

   


No comments:

Post a Comment